Saunika auto hifi
INFO&PORADENSTVO 0905/568 500
OBJEDNÁVKY 0911/568 500
Neprihlásený zákazník | Prihlásiť sa | Registrácia

Prihlásenie zákazníka

Login
Heslo

Otváracia doba v období 28.8 - 1.9.2023.
Objednávky prijaté od 28.08.2023 do 1.9.2023 budú expedované v prvom septembrovom ...viac

Parkovanie inak...
Rozmery automobilov sa zväčšujú, veľkosti parkovacích miest naopak zmenšujú. Zadná ...viac

Nová prevádzka v Trenčíne
Dobrá správa pre všetkých Trenčanov ale aj zákazníkov z okolia. Od 29.5.2017 otvoríme ...viac

Slabý FM signál autorádia.

Pri výmene originálneho (takzvaného OEM)  autorádia za autorádio neoriginálne sa často stáva, že nové autorádio nemá taký príjem staníc ako to pôvodné. Skrátka „nechytá“ stanice, respektíve signál je rušený, šumí a podobne. Obzvlášť sa tento nedostatok prejavuje mimo miest, kde je  signál z vysielača slabší než v meste.

Príčin slabého signálu môže byť viac, ale najčastejším dôvodom je – nenapájaná anténa. Väčšina automobilov ( hlavne s anténou v zadnej časti strechy)má  aktívnu anténu v ktorej základni sa nachádza anténny zosilňovač. A ten, ako každé elektrické zariadenie musí byť napájaný 12V. Pôvodné autorádio napájalo anténu priamo, ale akékoľvek nové autorádio takúto schopnosť nemá, preto je nutné inštalovať - vložiť medzi anténny kábel a nové autorádio – napájač anténneho zosilňovača.

Tieto napájača sa rozlišujú podľa koncoviek, ktorými sú osadené pri výrobe. Medzi najčastejšie používané napr. v starších automobiloch zn. Škoda, VW, Audi patrí tento napájač anténneho zosilňovača. Pre novšie modely uvedených značiek, ale aj iným automobilov treba použiť takýto napájač. V prípade, že si nie ste istý výberom vhodného napájača radi Vám poskytneme radu ako aj montáž vhodného napájača v našich kontaktných miestach a u obchodných partnerov.Produkty sú určené pre odbornú montáž v auto-elektro dielňach  resp. v autorizovaných servisoch.

Majitelia vozidiel s anténou v prednej časti vozidla môžu mať podobný problém pri výmene rádia. Ich anténa však nie je aktívna, nemá zosilňovač a vtedy je potrebné použiť napríklad tento externý zosilňovač FM signálu.

Druhým najčastejším dôvodom slabého signálu autorádia môže byť chybná anténa. Príčinami chybnej antény ako aj výberu novej vhodnej pre Vaše auto sa venujeme v samostatnom článku.

 

<< späť na články
Tvorba eshopov & web stránok by AM
10 9
Sledujte nás aj na
Auto hifi e-shop
Potrebujete poradiť?
0905 568 500
SAUNIKA spol. s r.o.
Zlatovská 1783
911 05 Trenčín

objednávky: 0911/568 500